NVIDIA Kontrol Paneli ve GeForce Experience’in Yerini Alacak NVIDIA App Kullanıma Sunuldu

NVIDIA tarafından NVIDIA Kontrol Paneli, GeForce Experience ve RTX Experience gibi farklı özellikler sunan uygulamaları tek çatı altında birleştiren NVIDIA App beta sürümü olarak yayınlandı.

NVIDIA App, PC’nizi en yeni NVIDIA sürücüleri ile güncel tutma sürecini basitleştiriyor ve GeForce NOW, NVIDIA Broadcast ve NVIDIA Omniverse gibi NVIDIA uygulamalarının hızla keşfedilip yüklenmesine olanak tanıyor. Yeni uygulamanın dikkatimizi çeken bir özelliği de artık giriş yapma zorunluluğunu ortadan kaldırması oldu.

Birleşik ekran kartı kontrol merkezine sahip olan uygulama, oyun ve sürücü ayarlarının tek bir yerden ince ayarına olanak tanırken, güçlü oyun kayıt araçlarına, performans izleme arayüzlerine ve GeForce RTX kullanıcıları için yenilikçi yeni yapay zeka destekli filtreler de içeren oyun geliştirme filtrelerine kolay erişim için yeniden tasarlanmış bir oyun içi arayüz sağlıyor. Bunlardan biri, bu tür görsel yükseltmelerle geliştirilmemiş PC oyunlarına Yüksek Dinamik Aralık desteği ekleyecek olan RTX HDR. Beta dönemi boyunca NVIDIA’nın “Shadowplay için AV1 desteği, ek DLSS kontrolleri, ekstra hız aşırtma seçenekleri ve daha fazlası” gibi özelliklerin eklenmesini içerecek bir yol haritası mevcut.

Bu ilk beta sürüm, mevcut uygulamaların en iyi özelliklerinin çoğunu içerirken kullanıcı deneyimini optimize ediyor, paketleri ve ödülleri kullanmak için isteğe bağlı bir giriş seçeneği sunuyor ve oyun ile tasarım deneyimlerini geliştirmek için yeni RTX özellikleri sunuyor.

Gelecekte uygulamaya Ekran ve Video ayarları da dahil olmak üzere NVIDIA Kontrol Paneli’nden daha fazla özellik eklenecek. GeForce Experience ve RTX Experience uygulamasından GPU hız aşırtma dahil daha fazla özellik de yolda.

Diğer taraftan tüm özellikler yeni deneyime geçirilmeyecek. NVIDIA yeni uygulamada öncelikli hedeflerinin kullanıcı deneyimini geliştirmek, istemci performansını artırmak ve RTX inovasyonlarına öncülük etmek olduğunun altını çiziyor. Şirket bunu başarmak için özellikle iyi alternatiflerin mevcut olduğu durumlarda yeterince kullanılmayan birkaç özelliği kullanımdan kaldırma kararı almış. Bu anlamda kullanımdan kaldırma kararına, Twitch ve YouTube’da Yayın Yapma, Facebook ve YouTube’da Görüntü ve Video Paylaşma ve Fotoğraf Modu 360 ile Stereo çekimlerinin dahil olduğu paylaşılıyor.

NVIDIA App beta sürümünü buradan hemen indirip kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu arada NVIDIA App beta sürümü sırasında GeForce Experience ve NVIDIA Kontrol Paneli kullanılabilir olmaya devam edecek.

NVIDIA App Destekli GeForce Game Ready 551.61 WHQL Sürücüsü de Yayınlandı

NVIDIA. GeForce Game Ready 551.61 WHQL sürücüsü ile erken erişime çıkan Nightingale oyunu için resmi desteğin yanı sıra şirketin yeni duyurulan kontrol merkezi uygulamasına da desteği beraberinde getiriyor. Her zaman olduğu gibi sürücü çeşitli hatalara da düzeltmeler sağlıyor. Güncel sürücüleri bu adresten indirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx