İstanbul Yağışa Teslim: İstanbul’da Etkili Olan Sağanak Yağış Ne Zaman Bitecek?

İstanbul başta olmak üzere birçok ilimiz kuvvetli yağışlara teslim oldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul’u ve Trakya’yı günler öncesinden uyarmıştı. Sağanak yağış, İstanbul’da sabah saatlerinden itibaren etkili olmaya başladı. Peki İstanbul’da yağışlar ne zaman bitecek, İstanbul’da yarın hava durumu nasıl?

İstanbul ve Trakya Bölgesi 16 Aralık Cumartesi gününe yağışlarla başladı.

Meteoroloji tarafından yapılan açıklamalarda, Trakya Bölgesi ve İstanbul’un hafta sonu sağanak yağışlara teslim olacağı açıklanmıştı. Trakya’da kuvvetli sağanakla birlikte yer yer kar yağışı beklenirken, İstanbul’da kesintisiz yağmur olacağı duyurulmuştu.

“İstanbullular bir an evvel akşam saatlerinde evine gitsin.”

CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, yaptığı açıklamalarda Bursa, İstanbul ve çevresini uyararak ‘. Su baskınlarına neden olabilir. Öğleden sonra sıcaklıklar hızla düşecek. Rüzgar hissedilen sıcaklığı daha da düşürecek. İstanbullular bir an evvel akşam saatlerinde evine gitsin.” ifadelerini kullanmıştı.

İstanbul Valisi Davut Gül, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla İstanbul’da fırtınaya karşı uyarmıştı.

İstanbul’da rüzgarın Cumartesi sabah saatlerinden itibaren yer yer fırtına şeklinde esmesinin beklendiğini belirten Gül, İstanbulluları fırtınaya karşı uyardı.

Peki İstanbul’da etkili olan sağanak yağış ne zaman bitecek?

Meteorolojinin verilerine göre İstanbul’daki sağanak yağış, 17 Aralık Pazar günü itibarıyla etkisini kaybedecek. Pazar sabah saatlerinden itibaren bitecek yağışların yerini güneşli havaya bırakması bekleniyor.

İstanbul’da hava sıcaklıkları ise 7 ila 8 derece civarında seyredecek.

İstanbul’a ne zaman kar yağacak?

İstanbul’da sıcaklıkların hissedilir derecede düşmesi bekleniyor. Öte yandan yeni yıl öncesinde İstanbul ve çevresinde kar yağışı beklenmediği aktarılıyor. Önümüzdeki hafta İstanbul’da hissedilecek en düşük sıcaklığın 3 derece olduğu belirtiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx