Elon Musk Reklam Verenlere Açtı Ağzını Yumdu Gözünü!

SpaceX, Tesla ve sosyal medya platformu Twitter’ın (X) sahibi Elon Musk, katıldığı bir programda Twitter’a boykot yapan reklam verenlere küfür etti.

Ünlü milyarder Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Twiiter (X) hesabında, “Yahudiler, insanlardan kendilerine karşı kullanmayı bırakmalarını istedikleri nefreti tam da beyazlara uyguluyor” ifadelerini içeren bir paylaşımı, “Doğruları söyledin” yazarak alıntılamıştı.

Musk’un bu sözleri kamuoyu tarafından Yahudi karşıtlığı olarak değerlendirilmişti. Beyaz Saray, “Bu tür Yahudi karşıtı söylemleri en güçlü ifadelerle kınıyoruz” açıklamasını yapmıştı.

Twitter’a (X) reklam veren büyük şirketlerin çoğu da bu paylaşımdan sonra uygulamadaki reklamlarını çekme kararı aldılar.

Amerikan basınında markaların Twitter boykotunun şirkete zararının 75 milyon doları bulabileceği söyleniyor.

Tüm bu yaşananların üzerine, The New York Times’ın düzenlediği 2023 DealBook programına katılan Elon Musk, konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Yaptığı paylaşım için “O tweet veya gönderi için üzgünüm. Platformda şimdiye kadar yaptığım en aptalca şeylerden biri” şeklinde konuştu.

Twiiter’ı boykot eden büyük markalar hakkındaki soruya ise, “Eğer biri bana reklam veya para kullanarak şantaj yapmak istiyorsa s..tirip gitsin” diyerek sert bir cevap verdi.

İşte Elon Musk’un o anları ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx