Cilt sorunlarının altında yanlış temizlik olabilir! Sabunlar hormonlarınızı bozuyor

SABUN TİROİT SORUNLARI GETİRİYOR

Triclosan adı verilen ve bakterileri öldürme amacıyla antibakteriyel sabunlara konulan bazı maddeler cilt kuruluğu, kaşıntı ve egzamaya yol açabiliyor. Ayrıca triclosan bakterileri vücuttaki guatr hormonunun yerini alarak tiroit bezinde sorunlara da sebep olabiliyor.

CİLDİNİZE ZARAR VERİYOR

Yüzünüz için kullandığınız sabunlar içeriği nedeniyle zararlı olabilir. PH değerleri cilt yapısına uygun olmayan, nemlendirici içermeyen, yüksek derecede kimyasal madde bulunduran ve kokulu sabunları kullanmak zamanla ciltte tahrişe, egzama, kuruluk ve sivilcelenmeye sebep olabilir.

DOĞAL SABUN KULLANIN

Doğal sabunun cilde olan faydaları da saymakla bitmiyor. Doğal sabunlar, kimyasal içeriklerden arındırılmış olmalarıyla cilde temas ettiğinde kötüm bir etki bırakmaz. Hassas ciltler dahi rahatlıkla doğal aromatik sabunları kullanabilir. Bu sabunların yapımında kullanılan doğal yağlar ve esansiyel maddeler cildi korur, nemlendirir ve rahatlatır. Doğal sabunlar; ciltteki yağlanmayı, sivilceleri, sarkmaları ve kırışıklıkları gidermekte son derece faydalı oluyor.

DOĞAL ANTİOKSİDAN

Doğal sabunlarda kullanılan bileşenler, doğal antioksidanlar içerdiğinden iltihabı azaltır, cildi nemli tutar ve dolayısıyla kullanıcıya yardımcı olur. Genç görünümlü, sağlıklı bir cilde sahip olmanız konusunda önemli bir destekçidir.

AZ KÖPÜRÜYORSA DOĞAL

Doğal sabunlar, kimyasal içerikli sabunlara göre çok daha az köpürürler. Kimyasal içerikli sabunların içerisine köpük arttırıcı kimyasal maddeler koyulması aslında cilt için son derece zararlı. Bu nedenle doğal sabunların köpüğü sizi tatmin etmeyebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx