Axis Sertifikasyon Programı ile İşinizi Geliştirirken, Çalışan Memnuniyetini de Artırın

Eğitimli bir uzman ekibe sahip olmanın müşteriler için kaliteli hizmet, iş gelişimi ve yeni yetenekleri ortaya çıkarabilme konularında sayısız faydaları vardır. Axis’in video ve gözetim çözümleri alanındaki Sertifikasyon Programı, uzmanlığı doğrularken, daha kapsamlı proje ve teklifler oluşturabilmek amacıyla özel olarak geliştirilmiştir. 

 

Tüm sertifika programları aynı mıdır?

Ağ video gözetim pazarı, sürekli olarak yenilenmeyi ve güncel bilgiye hakim olmayı gerektirir. Kendilerini geliştirmek isteyen çalışanların, hangi niteliklerin hedeflerini en iyi şekilde desteklediğini anlamaları çok önemlidir. Bir kuruluş tarafından verilen sertifika, çalışanın bu kuruluşun ürün ve hizmetlerini kullanarak bir projeyi gerçekleştirmeye yönelik bilgi ve becerilere sahip olduğunu kanıtlar. Aynı zamanda şirket çalışanının şirketler, tedarikçiler ve müşteriler nezdinde tanındığını doğrular. Çoğu durumda, kurumlar tarafından verilen sertifikalar, o kurumun ürün ve hizmetleri ile uyumlu olduğu için daha fazla önem taşır. 

 

Axis Sertifikasyon Programı ne sunuyor?

 Axis Sertifikasyon Programı, en son ağ video teknolojilerinde, endüstri tarafından tanınan bir sertifikasyondur. Program, kapsamlı bir bilgi tabanı oluşturmak için kendi hızında kurslar, eğitmen tarafından yönlendirilen eğitimler ve diğer öğrenme materyalleri sunar. Çok yönlü öğrenme metodu, çalışanların kendi derslerini planlayabilecekleri ve bu alanda çalışan başka insanların deneyimlerinden yararlanacakları anlamına gelir. Kurs materyalleri, sürekli olarak güncellenen endüstrideki son teknolojilere odaklanmıştır. Başarı testleri, tarafsız ve bağımsız kurumlar ve denetçiler tarafından yapılmaktadır.

Program üç aşamaya bölünmüştür: hazırlık, sertifikalı olmak ve sertifikalı kalmak. İlk adım, çalışanların öğrenme portalındaki eğitim içeriği ile tanışmalarına odaklanır. Bu, kendi hızında  kurslar ve saha eğitimi ile daha derinlemesine uygulama olmak üzere farklı formatlarda sunulmaktadır. Sınavlar için yapılan hazırlık, endüstri genelindeki “nasıl yapılır”a odaklanır.

İkinci aşama, Axis Ağ Video Sınavı’nı geçerek Axis Sertifikalı Profesyonel olmaktır. Bu konuda yeterli bilgiye sahip olanlar, ilk adımı atlayarak sınava girebilir. Sınava girmeden ilgili sınıflara katılmak, güncel bilgilere sahip olmayı sağlar ve sınavı geçebilme şansını arttırır.

Sertifikanın üç yıl geçerli olması nedeniyle, bilgileri güncel tutmayı teşvik etmek ve ağ video endüstrisinin en son yeniliklerine hakim olmayı sağlamak için üçüncü aşama olan ”sertifikalı kalmak” aşaması geliştirilmiştir. 

 

Daha fazla eğitim iş başarısı getirir:

 Eğitim yatırımı iş yerlerine hem kısa hem de uzun vadede sayısız fayda sağlar.

Daha donanımlı ve bilgili bir bir ekip, hizmet ve teklifleri daha etkili ve verimli bir şekilde sunma becerisine sahip olacaktır. Sürekli eğitim kültürü iş yerlerinde personel devir daimi oranının düşük ve çalışan memnuniyetinin daha fazla olacağı anlamına gelir. Yapılan son araştırmalara göre, iş yerindeki profesyonel gelişim fırsatlarının, çalışan memnuniyetini % 34 artırdığı görülmüştür. Sertifikasyonlara yapılan yatırımlar, müşteri tabanınız içindeki güvenilirliğinizi güçlendirir ve kalabalıktan sıyrılmanıza yardımcı olur. Doğrulanmış ileri düzey bilgi, nitelikli personelin karmaşık kavramları müşterilere daha iyi aaktararak iş gelişmesi için yeni fırsat kapılarını açar, böylece güvenin artmasına neden olur. 

Sertifikasyonları teşvik eden işletmeler, bireyler üzerinde olumlu bir etkiye sahip olurken aynı zamanda tercih edilirler. İleri düzey bilgi edinen çalışanların artan özgüvenleri, güvenilirliği ve gelecekteki başarıları hazırlar.

 

Son müşteriler için etkileri: 

Tüm işletmeler, sundukları ürün ve hizmetlerden müşterilerinin memnun olmasını ister, eğitimli bir ekip sahada doğal olarak değer katar.

Müşteri perspektifinden, sertifikalı profesyonellerle çalışmak, etkileşimler sırasında bilgi alımı anlamına gelir, böylece müşteri çözümün en iyi nasıl elde edileceği konusunda eğitilir ve yatırım getirisi artar. Eğitimli personele sahip kurumlarla çalışan müşteriler, iş gelişimi ve verimlilik fırsatları hakkında daha iyi bilgi sahibi olur. Proje esnasındaki sorunlar azalırken, iş kesintileri önlenebilir. Sertifika programlarıyla şirket itibarı artarken, müşterilere güvence sağlanır. 

 

Axis Communications Hakkında:

Axis, güvenliği ve iş performansını artırmak için çözümler yaratılarak daha akıllı ve daha güvenli bir dünya sağlama misyonuyla hareket eder. Bir ağ teknolojisi şirketi ve endüstri lideri olarak Axis, video gözetimi, erişim kontrolü, görüntülü diafon ve ses sistemleri alanında çözümler sunar. Bu çözümler akıllı analitik uygulamalarıyla güçlendirilmiş ve yüksek kaliteli eğitimlerle desteklenmektedir.

Axis, 50’den fazla ülkede faaliyet gösteren yaklaşık 4,000 kişilik bir ekibe sahiptir ve dünya genelinde teknoloji ve sistem entegrasyonu ortaklarıyla işbirliği yaparak müşteri çözümleri sunar. Axis, 1984 yılında kurulmuş olup merkezi Lund, İsveç’te bulunmaktadır.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx