Xiaomi 14’ün kamerası için sevindiren gelişme!

Xiaomi dün düzenlediği etkinlikte Mix Fold 3 başta olmak üzere yeni ürünlerini vitrine çıkardı. Çinli firma için şu an için tek odak noktası Xiaomi 14 serisi ve akıllı telefonlar için artık son düzlüğe girildiğini belirtelim. Kısa bir süre önce serinin standart modeliyle ilgili kullanıcıları sevindirecek bir gelişme yaşandı.

Xiaomi 14’ün kamerasında ‘Mix Fold 3’ esintisi

Şirkete yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre çok yakında kullanıcıların beğenisine sunulması beklenen Xiaomi 14, dün vitrine çıkan Mix Fold 3 ile benzer bir kamera deneyimi vadedecek. Söylentiler, modelin katlanabilir telefonda yer alan 3,2x portre sensör ve 5x periskop telefoto sensör içeren çift telefoto lens kombinasyonuyla geleceği yönünde.

Xiaomi, seride çok yakında Qualcomm tarafından piyasaya sürülecek Snapdragon 8 Gen 3 işlemciye yer verecek. TSMC tarafından üretilecek yongada bir büyük çekirdek, beş orta çekirdek ve iki küçük çekirdekten oluşan 1+5+2 çekirdek mimarisi mevcut olacak. Kısacası, 1+4+3 çekirdek mimarisine sahip selefinden daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunacak.

Xiaomi 14, 6.44 inç 1.5K çözünürlüklü C7 OLED panelle kullanıcıların karşısına çıkacak. 120 Hz yenileme hızı sunan ekran delikli bir tasarıma sahip olacak. Bunun dışında cihazın selfie kamerası 4K kayıt yapma imkanı sunacak. Pil tarafındaysa 120W hızlarında şarj olabilen 4860 mAh‘lik bir batarya yer alacak. Son olarak 625 dolardan başlayan fiyatlarla satışa çıkması bekleniyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx