Son Dakika: Kemal Kılıçdaroğlu saat 22:00’de açıklama yapacak

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin küme toplantısında açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, saat 22:00’de açıklama yapacağını duyurarak, “Akşam 22:00’de bir kaçış planının anatomisini ifşa edeceğim, milletimi de bekliyorum. Erdoğan sakın reddetmeye kalkma, bütün dokümanlar elimizde” tabirlerini kullandı. 

Kılıçdaroğlu’nun açıklamasından öne çıkan satır başları:

“Bir ülke bilgiyle yönetilir. Geldiğimiz noktada Türkiye’nin güzel yönetilmediğini görüyoruz. Bütün vatandaşlarıma çalıştığı alan ne olursa olsun seslenmek isterim, siz de görüyorsunuz ben de görüyorum. Türkiye âlâ yönetilmiyor. O kadar havai bir yapı var ki, gerçeklerden o kadar kopuk bir yapı var ki tenkit geldiği vakit gözlerime bakın diyorlar. Biz sizin gözünüze, boyunuza, endamınıza, diplomanıza da baktık; Siz bu ülkeyi yönetemiyorsunuz. Türkiye birinci kere bir ekonomik krizle karşılaşmıyor lakin bu krizler atlatıldı, daima bir hal almadı.

2018’den bu yana başlangıçta var olan kriz, ekonomik buhrana dönüştü. Bir toplumsal buhranla karşı karşıyayız. Bunun saray ne kadar farkında emin olun bilmiyorum. Vatandaştan kopan, kaygısını dinlemeyen, sormayan bir idare Türkiye’de var olan meseleleri çözemez, çözemiyor da zati. Çürüme görüyoruz devlette. Kim ne yaptığı, hangi kararı aldığı muhakkak değil. Ben birinci defa Türkiye Cumhuriyeti tarihinde dar gelirli kümelerden kaynak alıp bir avuç üst gelir kümesine kaynak aktaran ekonomik siyasete birinci defa şahit oluyorum. 84 milyon bir avuç bireye çalışıyor. Aşağıda beşerler perişan. Pazara çıkamıyor, alışveriş yapamıyorlar. Bu tablo Cumhuriyet tarihinde birinci kere yaşanıyor. 

“BAHÇELİ CEBİNDE TL Mİ YAŞIYOR, DOLAR MI?”

Hani Türk Lirası var ya, kıymeti kalmayan Türk Lirası. Sanki Bahçeli cebinde dolar mı taşıyor Türk Lirası mı? Ben merak ediyorum. Türk Lirası erirken, üstünde de ‘Türk’ yazarken paranın bu kadar itibarsızlandığı bir periyotta Bahçeli kalkıp Türk Lirasını itibarsızlaştıran iktidara dayanak veriyorsa orada bir meselemiz var demektir. Önemli paraları faiz olarak ödüyorlar bir avuç bireye.

AKP’NİN MİLYONLUK KONUT PAKETİ

Artık bir dördüncüsü çıktı. 2 milyon liralık bir daire alacaksınız diyelim. 10 yıl müddetle ayda 27 bin 200 lira faiz ödeyeceksiniz. Bunun yıllık faizi yüzde 11. 2 milyonluk krediyi kim alır? Ayda 27 bin lirayı kim öder? Kim alacak bu parayı? Bir villası olup ikinci villasını alacak. 

Vatandaştan alıyorsun, bir avuç şahsa aktarıyorsun. Anapara faizi geçti. Yıllardır söz ediyorum. Bunun ismi tefeciliktir diye. 

‘ELEKTRİĞE ARTIRIM GELECEK’

Artırımların ardı kesildi mi? Bundan sonra ne olacak? Bundan sonra artırımlar devam edecek. EPDK, elektrik üreticilerinde bir taban fiyat koymuştu. Bu tabanı yükselttiler. Tabanın yükselmesi demek artırım gelecek demek. Temmuz ya da Ağustos ayında elektriğe artırım gelecek. Bütün vatandaşlarım hazırlıklı olsunlar elektriğe artırım gelecek.

‘MİLLETİN SESİ’ MİTİNGİ

Milletin Sesi mitingimizi yaptık. Mitingin olaysız sonuçlanması hasebiyle bütün güvenlik güçlerine yürekten teşekkür borcumuz var. Çok büyük bir kalabalık vardı. Yüzbinler oradaydı. Onlara kelam verdim. Haramilerin saltanatını yıkacağız.

Bu toplumun kucaklaşmaya, huzura muhtaçlığı var. Açlığa mahkum edilen çocuklara değil.

Tekrar kelam verdim. Hiç telaş etmeyin az kaldı, hakkı, hukuku, adaleti bu ülkeye kesinlikle ancak kesinlikle getireceğiz. Bize itimadın. Bizim gerimizde kara bir leke yok. Biz birilerinin önünde boyun eğmeyiz.

Birileri telefon etti diye papazı teslim ettiler. Bizim devrimizde asla bu türlü bir ayıbı Türkiye yaşamayacaktır. İşimizin kolay olmadığını biliyorum. Siyasallaşmış yargıyla, mafyayla, mafyayla fotoğraf çektirenlerle, uyuşturucu baronlarıyla, bütün paramiliter yapılarla, beşli çetelerle, trollerle, yandaş medya ve onların beslemeleriyle lakin ve lakin biz arbede edebiliriz.

İş, aş kelamı verdim. Asla unutmayacağım. İşi de aşı da bu ülkeye getireceğim. Bu topraklarda hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Bütün vatandaşlarım not alsınlar. Bizim iktidarımızda hiçbir yoksul, fukaranın elektriği kesilmeyecek.

Adalet mi istiyorsunuz bize katılacaksınız. Barış Akademisyenleri vazifelerine dönsün, Harp Okulu öğrencileri mahpustan çıksın diyorsanız bize geleceksiniz bize katılacaksınız. Çevreyi, doğayı koruyalım diyorsanız bize katılacaksınız. Çocuklarınızı bu hoş ülkede tutmak istiyorsanız bize katılacaksınız. 128 milyarlık soygunu öğrenmek istiyorsanız bize katılacaksınız. 

“SAAT 22:00’DE AÇIKLAMA YAPACAĞIM”

Suça bulaşmış bürokrat beni güzel dinle kardeşim: Bunlar seni kendilerini kurtarma planlarının içine hiç dahil etmiyorlar. TOplu bir kaçış planı yürürlükte. Bu işlenen planlardan sana rol biçtiler. Değişim geldiğinde halinin kaç olduğunu hiç umursamuyorlar. Kaçmanın hazırlıklarını hızlandırdılar. Erdoğan vakıf süsü verdiği paralel yapılarla yurt dışına devasa paralar aktarıyor. Yurtdışındaki yapının başlarında da Erdoğan’ın aile bireyleri geliyor. O yabancı ülkede oturma ve çalışma müsaadesi çıkartma istiyorlar paravan yapı üzerinden. Birkaç yüz kişi ile hudutlu. Müsaade çıkarma peşindeler. O birkaç yüz kişilik kurtarma operasyonunda sen mahrum. O uçağın kapısı sana hiç açılmayacak. Ben de 22.00’de sana skandalı açıklayayım sen de beni dinle. Hedefim pisliğe bulaştırdıkları sarmaldan seni yol yakınken kurtarmak. ken kurtarmaktır. Senin üzerinden bitkisel hayata soktukları devleti tekrar canlandırmaktır. Ey devletin erdemli bürokratları bunlarla birlikte sizi de akşam 22.00’de bekliyorum. Sizlerin benim başımın üzerinde yeriniz var. Akşam 22:00’de bir kaçış planının anatomisini ifşa edeceğim, milletimi de bekliyorum. Erdoğan sakın reddetmeye kalkma, bütün evraklar elimizde”

Related Posts

Ahmet Davutoğlu’ndan yıllar sonra gelen itiraf: Keşke AK Parti’ye veda ederken o konuşmayı yapmasaydım

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, katıldığı bir canlı yayında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Davutoğlu, Ak Parti’den ayrılma …

Sığınmacıları haber yapan tutuklu Hasan Tolga Balcılar gazeteci hastaneye kaldırıldı

Osmaniye’de sığınmacı kampından kaçan Afganların haberini yapan, ardından halkı kin ve nefrete sürükleme suçundan tutuklanan açlık grevindeki …

530 böceğin sergilendiği müzeye yoğun ilgi

Orman varlığını artırmak amacıyla yoğun ağaçlandırma çalışmaları yürüten ve çıkan yangınlarda daha fazla alanın yanmaması için cansiparane görev …

Diyarbakır’da araba takla atıp diğer bir aracın üzerine düştü: 4’ü çocuk 10 yaralı

Kaza, Kayapınar ilçesi Mahabad Bulvarı 75. Yol üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgilere nazaran, 21 ABR 276 plakalı araba kavşaktaki kaldırıma …

Avrupa Birliği Gazze’deki ateşkesten şad

Mısır’ın ateşkesteki kolaylaştırıcı rolünün takdirle karşılandığı söz edilen açıklamada, sivillerin vefatıyla ilgili kapsamlı soruşturma daveti …

Mustafa Yalçıner: ODTÜ’ye ‘Devrim’ yazısı Türkiye’nin muhtaçlığını vurgulamak için yazıldı

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) rektörlüğünün engellemek istediği mezuniyet merasimi evvelki gün İhtilal Stadyumu’nda gerçekleştirildi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.