OxygenOS 13 tanıtıldı: İşte OxygenOS 13 özellikleri ve gelen yenilikler

OxygenOS 13 tanıtıldı. Android 13 tabanlı OxygenOS 13 özellikleri, gelen yenilikler resmileşti. OxygenOS 13 güncellemesi alacak OnePlus telefonlar da belli oldu.

OnePlus 10T tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

5 sa. önce eklendi

OnePlus, New York’ta düzenlediği etkinlikte yeni akıllı telefonu OnePlus 10T ile birlikte yeni işletim sistemi OxygenOS 13’ü tanıttı.

OnePlus, OxygenOS’u minimalist simgeler ve animasyonlarla akıcı ve çok yönlü bir görünüm sunan “Aquamorphic Design” olarak adlandırıyor. Aqua, suyun çok yönlülüğüne ve doğal, sakinleştirici özelliğine atıfta bulunurken, Morph, yüksek teknoloji yönünü temsil ediyor. İşte OxygenOS 13 ile gelen yeniliklerden dikkat çekeni:

OxygenOS 13 özellikleri, yenilikler

  • Gelişmiş Always on Display
  • Zen modu
  • Akıllı launcher
  • Yan araç çubuğu
  • HyperBoost oyun motoru
  • Uzamsal ses ve Dolby Atmos
  • Hızlı eşleştirme
  • Ses geçişi
  • Yakın paylaşım ve uygulama akışı
  • Daha iyi güvenlik

Oxygen 13, daha gelişmiş her zaman açık ekran (always on display) sunuyor; daha fazla kişiselleştirmeye olanak tanıyor. Kullanıcılar telefonu açma, kilit ekranı şifresini girme gereği duymadan ekranda ne görmek istediklerini karar vermek için daha fazla seçeneğe sahip. OnePlus’ın Spotify ile iş birliğinin sonucu olarak kullanıcılar yalnızca müzik listelerine daha hızlı ulaşabilecek. Ayrıca akıllı ekran, şarkı ismini, sanatçı ve albümü ekranda hazır sunacak. Ek olarak çizime yönelik yeni araçlar kilit ekranından sunulacak.

Zen modu OxygenOS 13’te de mevcut ve kullanıcıların telefondan bir süreliğine de olsa uzaklaşmasına yardımcı oluyor. Özelleştirilebilir özellik, kullanıcıların bildirimler, beyaz gürültü ve diğer dikkat dağıtıcı unsurlardan rahatsız olmak istemedikleri zamanı ayarlamalarına olanak tanıyor. Özel tema ve ses de ayarlanabiliyor.

Akıllı launcher (başlatıcı), klasörleri ve içeriklerini ana ekranda büyüterek daha kolay erişimi mümkün kılıyor. Kullanıcıları klasörü açmak zorunda kalmadan klasördeki uygulamalara dokunup açabiliyor. Ayrıca ana ekrandan widget’lar (araç takımları) da eklenebiliyor.

Kenar araç çubuğu, tüm uygulamalara kolay erişim sağlayan pratik bir işlev. Kulanıcılar, öne çıkarılacak uygulamaları seçebiliyor.

HyperBoost oyun motoru, daha akıcı ve daha stabil oyun deneyimi sunmak için tasarlanmış ancak oyunun da desteklemesi gerekiyor. Bu özellik, kare hızının düşmesi, yükselmesi durumunu azaltmak ve cihazın dokunma tepki hızını iyileştirmek gibi oyun performansını iyileştiren ayarlamalar yapıyor.

OxygenOS 13, en iyi ses deneyimi için farklı uygulamalarda sesin geldiği yönü ayarlamanıza olanak tanıyan uzamsal ses desteği getiriyor. Android 13 tabanlı yeni OxygenOS ayrıca daha geniş bir ses alanı ve daha doğru uzamsal ses algılama sunan Dolby Atmos desteği getiriyor.

OxygenOS 13 işletim sistemi, desteklenen kablosuz kulaklık ve kulaklıklara, akıllı TV’ler ve daha fazlasına daha hızlı bir şekilde (saniyeler içinde) bağlanmayı mümkün kılan hızlı eşleştirme/eşleşme özelliğini getiriyor.

Ses değiştirme özelliği, kullanıcıların bir ses cihazından diğerine veya tam tersine kolayca geçiş yapmalarını sağlıyor.

Kullanıcılar Google hesaplarına giriş yaptığında, Android telefon ve Windows bilgisayarlarından hızlı bir şekilde içerik aktarmalarını sağlayan Nearby Share özelliği OxygenOS 13 ile geliyor. Telefon ekranını ChromeOS cihazına yansıtma olanağı tanıyan uygulama akışı adında bir işlev de sunuluyor.

OxygenOS 13, gelişmiş güvenlik sunuyor. Riskli uygulama ve indirmede kullanıcı otomatik olarak uyarılacak. OxygenOS 13 ayrıca herkese açık WiFi ağına bağlanırken bile kullanıcı konumunu güvende tutacak.

OxygenOS 13 ne zaman çıkacak?

OnePlus, OxygenOS 13 çıkış tarihin ilişkin net bir açıklama yapmadı. OnePlus 10 Pro’nun yakında geleceği, OnePlus 10T modelinin de bu yılın sonunda çıkış yapacağı açıklandı. Buna göre, 2022 sonuna gelmeden OxygenOS 13 özelliklerini deneyimleyebileceğiz ancak bazı cihazlar 2023’e kadar güncellemeyi almayabilir.

OxygenOS 13 güncellemesi alacak telefonlar

Çinli üretici, stabil Oxygen 13 güncellemesini alacak tüm cihazların listesini paylaştı. Ayrıca Android 13 tabanlı OxygenOS 13 güncellemesini sunacağı OnePlus Nord cihazları da paylaştı.

Hangi OnePlus cihazları Android 13 güncellemesini alacak?

3 sa. önce eklendi

Related Posts

Samsung’un ilk katlanabilir tableti 2023’ün başlarında gelebilir

Samsung çok kısa bir süre içerisinde yeni nesil katlanabilir telefonları Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Z Flip 4’ü tanıtacak. Lansman için geri …

Activision Blizzard’ın mobil oyunlardan kazancı dudak uçuklatıyor!

Activision Blizzard, kasvetli bir geleceğin olduğunu gösteren üç aylık mali raporunu geçen hafta yayınladı. Şirketin gelirleri, düşen PC ve …

Yeni KPSS lisans sınavları hangi tarihte yapılacak? Ne zamana ertelendi?

ÖSYM’nin sosyal medya hesabından yayımlanan duyuruda, 31 Temmuz 2022’de gerçekleşen 2022-KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim …

LG Ultra Tab orta seviye özelliklerle geliyor

LG Ultra Tab uzun bir aradan sonra firmanın çıkardığı ilk tablet modeli oldu. Akıllı telefon pazarından tamamen çekilmiş olsa da LG bir süre …

Bilim insanları, ölü bir domuzun organlarını yeniden canlandırmayı başardı

Tıp bilimi henüz ölümün üstesinden gelmeyi başarabilmiş değil, ancak ölmekte olan ve ciddi şekilde hasar gören organlarda zararı geciktirmeyi …

Ay’daki Bu Koyu Lekeler Nedir? (Hayır, Krater Değil!)

Eski zamanlarda koyu ve gri renkte görünen bölgelerin deniz olduğuna inanılıyordu. Ay’ın yüzeyindeki açık ve gri renkteki yerler ise kara olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.