Ertuğrul Doğan: Nenad Bjelica kaçmadı

Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan, bordo-mavili ekibin bu sezonki kötü durumu nedeniyle görev almak istemeyen teknik adamlara gönderme yaptı, Teknik Direktör Nenad Bjelica’yı övdü.

Teknik adam arayışları sırasında 3 isimle görüştüklerini dile getiren Başkan Doğan, “Sezon sonu geleyim diyenlerle ikinci bir görüşmemiz olmadı. Takımımızın içerisinde bulunduğu durumu gerekçe göstererek sorumluluk almaktan kaçan kim olursa olsun, masadan kalktık. Teknik Direktörümüz Bjelica ise tüm bunlardan uzak bir yaklaşım gösterdi” dedi.

Bordo-mavili kulübün başkanı şöyle devam etti:

“Daha ilk temasımızda bahanelere sığınmayan, mazeretler öne sürmeyen, tüm sorumluluğu üzerine alarak bir an önce takımın başına geçmek istediğini söyleyen Bjelica’nın bu davranışı ben ve yönetim kurulundaki arkadaşlarımı çok etkiledi. Bir yol yürünecek ise bizim gibi elini değil gövdesini taşın altına koyanla yürüyeceğiz. Şüphesiz bizim insanımızın özel bir karakteri var. Bizler, inandığı şeylerden kolay vazgeçmeyen, tuttuğunu koparan, hırslı insanlarız. Ama aynı zamanda, öğrenmeye açığız. Hocamız, Trabzon ruhu taşıyor.”

YENİ TEKNİK ADAM İDMANDA

Trabzon’a giden ve dün ilk idmanını gerçekleştiren Teknik Direktör Nenad Bjelica, bugün takımın başında olacak.

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde dün yaptığı antrenmanla çalışmalarını tamamlayan bordo-mavililer, daha sonra hava yoluyla Sivas’a geçti. Bir süredir teknik direktörlük görevini yürüten Futbol Koordinasyon Direktörü İhsan Derelioğlu, oyuncularla vedalaşarak, takımı Hırvat teknik adama teslim etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir