Deneyimli Analist Açıkladı: Bu Altcoin 300x Yapabilir!

Tecrübeli bir kripto analisti, piyasa değerine göre ilk 10 arasında yer alan bir altcoin 300x’lik iddialı bir tahmin yaptı.

Egrag Crypto, bu altcoin fiyatında 300x artış bekliyor

Tanınmış bir kripto analisti olan Egrag Crypto, XRP için 27 dolarlık bir fiyat hedefi söylemini sürdürmeye devam ediyor. Teknik analist, yakın zamanda, XRP’nin fiyat hedefine giden yolculuğunda karşılaşacağı fırsatları ve zorlukları açıkladı.

Egrag’in analizlerine göre, XRP fiyatı genellikle piyasa döngülerine bağlı olarak dalgalanır. Veriler, XRP fiyatının tipik olarak ayı piyasalarını Gauss Kanalı’nın biraz üzerinde kapattığını gösteriyor. Bu model daha önce iki kez tamamlandı. Her seferinde XRP fiyatı için önemli bir ralli başlatmadan önce büyük bir düşüşe neden oldu. Gauss Kanalı, diğer trend göstergelerinden farklı olarak, geçmiş fiyat verilerine dayalı istatistiksel hesaplamalar yaparak mevcut fiyatlar etrafında bir kanal oluşturur.

Gauss Kanalı daha önce XRP grafiğinde iki kez gerçekleşti. Her seferinde XRP’nin fiyatında büyük bir düşüşe neden oldu. Örneğin, popüler altcoin 2020’nin ikinci yarısında Gauss Kanalı üzerinde birden fazla kapanış yaptıktan sonra %14.80’lik bir düşüş yaşadı. Ancak daha sonra, Kanalın üzerinde kapanış yapmak için 75 gün bekledi. Sonunda Ocak 2021’de yaklaşık üç aylık aradan sonra bir ralli daha başlattı.

Döngü XRP için hangi seviyelere işaret ediyor?

Egrag, XRP’nin fiyat hareketlerinin genellikle piyasa döngülerine bağlı olarak değiştiğini belirtiyor. Altcoin, daha önce Gauss Kanalının üzerinde birden fazla kapanış yaparak ayı piyasasını tamamladı. Egrag’a şimdi döngüyü tekrarlamak istiyor.

Egrag’a göre, XRP’nin bu düşüşü, 2020’dekinden daha büyük bir düşüş olabilir. Bu nedenle 75 günden fazla düşüş eğiliminde kalmasını bekliyor. Bununla birlikte, Egrag’a göre ayı piyasası sona ermek üzere.

XRP fiyatında 3 kat artış mümkün mü?

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere Egrag, uzun süredir XRP boğa beklentisini sürdürüyor. Fakat, günlük grafikte, son haftalardaki retten sonra, fiyatın 200 günlük hareketli ortalama olan 0,41 dolarda güçlü bir destek alanına ulaştığı görülüyor. Bu hareketli ortalamanın gücü göz önüne alındığında, XRP bir konsolidasyon aşamasına girme ihtimali var.

Bununla birlikte, fiyat bu kritik destek bölgesinin üzerinde tutunamazsa, piyasada düşüş eğilimine yol açacak. Tersine, 200 günlük hareketli ortalamada destek bulursa, alıcılar 0,56 dolar direnç seviyesine doğru yönelecekler.

Bu arada XRP, son 24 saatte hafif bir düşüşle 0,427365 dolardan el değiştiriyor. Altcoin, ara sıra yaşanan düşüşlere rağmen 0,40 doları savunmaya devam etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir