Bitcoin’den Çıkan Kurumsal Yatırımcılar, Bu Altcoin’leri Aldı!

Dijital varlık yatırım ürünleri geçen hafta toplam 15 milyon doları giriş gördü. Ayrıca, AuM bir önceki yılın en düşük seviyesinden 36,2 milyar dolara yükseldi. Bitcoin, 1,7 milyon doları tutarında küçük çıkışlar gördü. Short Bitcoin’e girişler ise geçen hafta 6,3 milyon doları olarak gerçekleşti. Bu arada Ethereum’a, art arda üçüncü hafta toplam 7,6 milyon dolar giriş oldu.

Kripto yatırım ürünleri net giriş gördü

Kripto para piyasası sert kış şartlarında ileri geri dalgalanmaya devem ediyor. Lider kripto Bitcoin 20 bin doların üzerinde tutunmaya çalışıyor. Daha geniş piyasa ise sert düşüşlerden korunmak için çabalıyor. 

Bu ortamda, kripto varlık yatırım ürünleri geçen hafta toplam 15 milyon dolar giriş gördü. Buna ilaveten, AuM bir önceki yılın en düşük seviyesinden 36,2 milyar dolara yükseldi.

Bölgesel bazda Amerika ve Kanada fonları çekti

Bölgesel olarak, ABD borsalarında toplam 8,2 milyon doları tutarında giriş oldu. Bahse konu girişlerin %76’sı short pozisyonlardan geliyor. Kanada toplam 7,1 milyon dolar giriş görürken, İsviçre 1,9 milyon dolar fon çekti.

Ayrıca, fonlardan 21Shares ve ProShares, sırasıyla 4 milyar dolar ve 8,2 milyar dolar giriş aldı. CoinShares XBT ve 3iQ ise 2 milyar dolar çıkışa tanık oldu.

Bitcoin hafif çıkış yaşarken, short Bitcoin giriş aldı

Lider kripto Bitcoin, 1,7 milyon doları tutarında küçük çıkışlar gördü. Bununla birlikte, short Bitcoin’e girişler geçen hafta 6,3 milyon doları olarak gerçekleşti. Öte yandan, short pozisyon girişleri soğumaya başlıyor. Bitcoin fiyatlarındaki son artışı, AuM’nin geçen hafta 140 milyon dolardan 127 milyon dolar düşmesine neden oldu.

Bitcoin (BTC)’den fon çıkarken Ethereum ve Cardano giriş gördü

Bu arada Ethereum, art arda üçüncü hafta toplam 7,6 milyon dolar giriş gördü. Girişler, 2022 çıkışlarını 460 milyon dolarlık bir zirveye getiren ardışık 11 haftalık çıkışlara katlanan duyarlılıkta mütevazı bir dönüş olduğunu gösteriyor.

Duyarlılıktaki bu gelişmenin, Ethereum’un Proof of Work’tan (PoW) Proof of Stake’e (PoS) geçme çalışmalarından kaynaklanması muhtemel. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere bu yılın ilerleyen saatlerinde Ethereum Merge’ün gerçekleşmesi bekleniyor. Bu gelişme Ethereum için oldukça önem arz ettiğinden hissiyatı pozitif etkiliyor.

Çok varlıklı yatırım ürünlerine toplam 2,2 milyon dolar tutarında küçük girişler oldu. Daha geniş altcoin piyasası bu ay şimdiye kadar kayda değer ölçüde hareketsiz kaldı. Bu doğrultuda toplam 0,3 milyon dolar tutarında küçük çıkışlar oldu. Ethereum haricinde altcoin’lerden Cardano (ADA) 0,1 milyon dolar fon çekmeyi başardı.

Related Posts

Dolarda 60 Liraya Hazır Olun! Selçuk Geçer Kriz Tarihini Açıkladı! O Tarihe Kadar Bozdurmayın

Piyasa Uzmanı Selçuk Geçer Dolar/TL kuruna ait çarpıcı varsayımlarda bulundu. Yaşanan yükselişlerin sebebini para siyasetlerine bağlayan Geçer …

Yeni tarım modeli geliyor! Hem taze hem ucuz olacak

Tarım ve Orman Bakanlığı, “kent tarımı” modeliyle kentlerde taze ve ucuz zerzevata erişimin sağlanmasını hedeflerken yeni destekleme modeliyle de …

OBASE borsada ne vakit süreç görecek? Borsa İstanbul’dan OBASE için açıklama geldi

Obase bilgisayar Borsa İstanbul’dan açıklama geldi. Açıklama da;“Obase Bilgisayar ve Danışmanlık Hizmetleri Ticaret A.Ş.’nin (Şirket) 14.000.000 …

Sadr destekçileri Yeşil Bölge’yi bastı

Irak’ın başkenti Bağdat’ta Sadr Hareketi lideri Mukteda es-Sadr yanlıları, hükümet binaları ve yabancı misyon temsilciliklerinin bulunduğu Yeşil …

Powell’dan yüksek enflasyona karşı ‘faiz artırımına devam’ sinyali

ABD Merkez Bankası (Fed) Lideri Jerome Powell, Fed’in siyaset faizini 75 baz puan artırmasının akabinde basın toplantısı düzenledi. Enflasyonu …

Korkmaz Mutfak Eşyaları Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ve 2 şirkete daha soruşturma

Korkmaz Mutfak Eşyaları Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Gençler Mesken Araç ve Gereçleri Pazarlama Ticaret Anonim Şirketi ve Punto Sağlam …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.