Bitcoin, SHIB’i Devirdi: Herkes Bu Altcoinin Peşinde!

En son verilere göre PEPE’nin sosyal iletişim aktivitesi, en büyük kripto para olan Bitcoin (BTC)’i geride bıraktı. Ayrıca, en popüler meme coin’lerden biri olan  Shiba Inu da, sosyal aktivite açısından PEPE’nin gölgesinde kaldı. İşte detaylar…

Bitcoin ve SHIB, PEPE’nin gölgesinde kaldı

Sosyal analiz platformu LunarCrush, PEPE tokeninin sosyal etkileşim aktivitesinde önemli bir artış gördüğünü, sosyal medyada tartışmaların ve “mention”ların hızla arttığını bildirdi. LunarCrush’a göre PEPE, Bitcoin’i ve hatta Shiba Inu’yu (SHIB) geride bırakarak sosyal etkileşim faaliyetlerinde başı çekiyor. Bitcoin sosyal etkileşim etkinliği açısından ikinci sırada yer alırken, Shiba Inu yedinci sırada yer alıyor. Yüksek sosyal etkileşim etkinliği, beğeniler, mesajlar, yorumlar, etkili hesaplardan gelen etkileşim ve daha fazlasıyla ölçülen sosyal medya gönderilerine muazzam düzeyde topluluk katılımı olduğunu gösterir.

“Pepe” etrafındaki heyecan, 13 Mayıs’ta Tesla CEO’su Elon Musk’ın bir tweet’inde dolaylı olarak Pepe’ye atıfta bulunmasının ardından yeni bir hal aldı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere PEPE token’ın fiyatı tweet’e yanıt olarak beklenmedik bir şekilde yükseldi. Pepe için sosyal etkileşim aktivitesindeki artışa katkıda bulunan bir diğer gelişme, bir kripto para borsasından geldi. Popüler kripto para platformu Gemini, 1 milyar PEPE token dağıtma kampanyasını açıkladı.

Kripto para borsası Gemini, bir şanslı kazanana 1 milyar Pepe tokenı vereceğini duyurdu. Bu kampanyaya katılma kriterlerinden biri Gemini’ın Pepe gönderisini paylaşmak. Bu nedenle PEPE’nin sosyal aktivitesi artmış olabilir.  Sosyal etkileşim aktivitesindeki ve PEPE token fiyatındaki ani artış, kripto para dünyasında sosyal medyanın ve ünlülerin onaylarının etkisini vurgulamaktadır. Ayrıca, belirli tokenlara yönelik ilgi ve değeri artırmada topluluk katılımının gücünü de göstermektedir. PEPE tokeninin yeni keşfedilen popülerliğini ve değerini sürdürüp sürdüremeyeceği henüz belli değil. Ancak şimdilik sosyal medyadaki ilgi ve heyecan dalgasına kapılmış duruyor.

Meme coin çılgınlığı azaldı

Bu sırada, sosyal aktivite verilerine rağmen, geçen hafta Bitcoin ağını tıkayan meme coin minting çılgınlığı azalmış duruyor. Dahası, ilgi odağı olan kurbağa temalı PEPE meme coin bu ayın başındaki zirvesinden bu yana yüzde 60 değer kaybetti. PEPE 5 Mayıs’ta bilinmezken tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,00000431 dolara yükseldi. Ancak, o zamandan beri yüzde 60’tan fazla değer kaybederek 0,00000172 dolardan mevcut fiyatlara düştü.

Meme coin gün içinde yüzde 4,5 düşerken, piyasalar %1,7 değer kazandı. Bu da memecoin ateşinin şimdilik sona erdiğini gösteriyor. Coinin piyasa değeri, 720 milyon dolar civarındaki mevcut seviyelere gerilemeden önce 1,6 milyar dolara ulaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir