Beşiktaş’ta Ceyhun Kazancı’dan transfer açıklaması

Beşiktaş, yeni dönem hazırlıklarını Avusturya’daki kampında sürdürüyor. Grubu takip eden Beşiktaş Sportif Yöneticisi Ceyhun Çıkarı basın toplantısı düzenledi.

Kazancı, siyah-beyazlıların eksiklerinden bahsederken, yeni transferlerle ilgili çarpıcı açıklamalarda da bulundu.

Ceyhun Yararı düzenlediği basın toplantısında, “İlk basın toplantısında transferleri kampa yetiştireceğiz. Konratı biten 14 oyuncu var demiştik. Josep ve Atiba bunların içerisindeydi. Bunların yanında 14 oyuncu gidiyor diye yerine bu kadar adette oyuncu alınacak diye bir şey yok.


“Takımımızın çatısı hazır”

Takımımızın çatısı hazır, eksikleri tamamlama dileğimiz var. Defansa bir Türk stoper konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Yabancı futbolcu transferleri olabilir. İki kamp bittikten sonra, teknik heyetin raporuna nazaran çalışma yapılır. Defansa Türk stoper için çalışmalar devam ediyor.

“Rıdvan’da devam eden bir süreç var”

Frankfurt’un teklifi olduğu devirde Torino’nun da teklifi olmuştu. Rıdvan transferinde devam eden bir süreç var. Birtakım spekülasyonlar var. Frankfurt ekibi net bir formda söyledi. Bir oyuncu satışı gerçekleştirmek istiyorlardı. Bitmek üzereydi. O bitmedi. Rıdvan transferi onun için bitmedi. Onlar da bunu net bir formda söyledi.


“Ersin için net bir teklif yok”

Rıdvan da bu grubun bir oyuncusu. Orada bir korku var kontratı bitecekler mi diye. Ne Rıdvan ne Ersin bu başta değiller. Onlar bu ailenin bir ferdi. Ersin için gelen net bir teklif yok.


“Serdar’ın hastalığı da yoktu”

Çok da büyütülecek bir şey yok. Oyuncu kenara alındı. Reaksiyon gösterdi. Serdar bizim kardeşimiz. O da Rıdvan ve Ersin üzere burada yetişen bir oyuncu. Bunu farklı yerlere çekmenin manası yok. Yaptığı hareketleri gerçek bulmadık. İdare Heyeti kararıyla bu karar alındı. Bunun gerisinde farklı ayrıntılar aramanın manası yok. Dün yaşananlar gördüğünüzden ibaret. Daha fazlası yok. Kontrat bahsiyle dün yaşanılan olayın bir alakası yok. Bundan sonrası İstanbul etabında tekrar konuşulur.

Kapıya vurma konusuna girmeyelim. Hastalığı da yoktu. 37.5 üzerinde ateşi olan bir oyuncunun oynaması mümkün değil.Ateş konusunu şaşkınlıkla karşıladık. O denli bir açıklama olduğunu sanmıyorum. Yanlış bilmiyorsam yalanladı. Kendisi de bunu yalanladı.


“İkisini birden almayı düşünüyoruz”

Emrecan (Uzunhan) ve Emirhan’ın (Topçu) ikisini birden almayı düşünüyoruz. Görüşmeler devam ediyor. İstanbulspor ve Çaykur Rizespor’la temaslarımız var. Kulüpleri bir paha biçti. Emrecan ve Emirhan’ın ikisini birden takımımıza katmak istiyoruz. İkisi de çok genç ve geleceği olan oyuncular. Beşiktaş’ımızın geleceğiyle ilgili bu türlü yatırımlar yapmaya devam edeceğiz.


“Fassnacht ve Tayfut Bingöl ile temas halindeyiz”

Christian Fassnacht ve Tayfur Bingöl ile temas halindeyiz, görüşmeler devam ediyor.

Rosier ve başka oyuncularımızla ilgili sorular geliyor. Fakat oyunculara resmi teklif gelmedi. Rosier kıymetli bir oyuncumuz. Şu an için kontratı devam eden bir oyuncumuz. Ocak ayına ertelediğimiz bir transferimiz yok. Gelecek dönem için de çalışmalara aslında şu anda başladık. Güya üç günde üç transfer bitirmişiz üzere bir algı oluştu. Transfer uzun bir süreç.

Türkiye’de şöyle bir algı var; bir oyuncu kiralık gittiği vakit ondan artık medet umulmuyor. Lakin bizde katiyen bu türlü değil. Salih ve Kartal çok âlâ performans gösteriyorlar. Hoca da şad.

“Weghorst’un süreci uzun sürdü”

Tüm transferlerin farklı kıssası var lakin Weghorst’un süreci uzun sürdü. Birinci temas nisan ayında olmuştu. Woghorst da Beşiktaş’ın büyüklüğünü, gelişimine sağlayacağı katkıyı süreç içerisinde anladı. İkili diyaloglarla bu işi çözdük.

Weghorst’un kontratında 10 milyon euroluk satın alma opsiyonu var. Bu transferde Burnley’nin de Premier Lig’e çıkıp çıkmayacağı belirli olacak. Oyuncu düzgün performans göstersin, bonservisi konusunda çalışmaları yaparız. Weghorst’un kontratında ‘Burnley küme düşerse 5 büyük ligden birine fiyatsız kiralanabilir’ hususu vardı. Bunu bildiğimiz için son hafta maçlarını büyük heyecanla izledik.

Romain Saiss, tutkuyla yaşayan bir oyuncu. Maddi manada çok daha güzel teklifler olmasına karşın bunu değerlendirmedi. Beşiktaş’ta coşkulu taraftarlar önünde oynamanın, kupalar kazanmanın kendisi için çok daha değerli olduğunu söyledi. Saiss’in rastgele bir sakatlığı yok, büsbütün planlama içerisinde belirlenmiş bir dinlendirme kelam konusu. Kendisine ufak bir süreç yapılmıştı, biraz daha bekletildi. Son dakikada bir gelişme olmazsa, İspanya kampında yer alacak.

“Beşiktaşlılar müsterih olsun”

Önder Karaveli’nin misyon tarifi, geçen dönem da şekillenmişti. Şu anda bir şeye karar kıldık lakin tam net açıklama gününe bırakalım. Akademiden hangi oyuncuların yükseleceği, kiralık oyuncuların gelişimi üzere bahislere bakacak.

Çok pahalı Beşiktaşlılar müsterih olsun, burada herkes ne yaptığını biliyor. Biz son derece umutluyuz. Şampiyonlukla tamamlanacak başarılı bir dönem geçireceğimizi düşünüyorum.” tabirlerini kullandı.

Related Posts

Ahmet Davutoğlu’ndan yıllar sonra gelen itiraf: Keşke AK Parti’ye veda ederken o konuşmayı yapmasaydım

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, katıldığı bir canlı yayında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Davutoğlu, Ak Parti’den ayrılma …

Sığınmacıları haber yapan tutuklu Hasan Tolga Balcılar gazeteci hastaneye kaldırıldı

Osmaniye’de sığınmacı kampından kaçan Afganların haberini yapan, ardından halkı kin ve nefrete sürükleme suçundan tutuklanan açlık grevindeki …

530 böceğin sergilendiği müzeye yoğun ilgi

Orman varlığını artırmak amacıyla yoğun ağaçlandırma çalışmaları yürüten ve çıkan yangınlarda daha fazla alanın yanmaması için cansiparane görev …

Diyarbakır’da araba takla atıp diğer bir aracın üzerine düştü: 4’ü çocuk 10 yaralı

Kaza, Kayapınar ilçesi Mahabad Bulvarı 75. Yol üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgilere nazaran, 21 ABR 276 plakalı araba kavşaktaki kaldırıma …

Avrupa Birliği Gazze’deki ateşkesten şad

Mısır’ın ateşkesteki kolaylaştırıcı rolünün takdirle karşılandığı söz edilen açıklamada, sivillerin vefatıyla ilgili kapsamlı soruşturma daveti …

Mustafa Yalçıner: ODTÜ’ye ‘Devrim’ yazısı Türkiye’nin muhtaçlığını vurgulamak için yazıldı

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) rektörlüğünün engellemek istediği mezuniyet merasimi evvelki gün İhtilal Stadyumu’nda gerçekleştirildi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.