‘Atlarsan atla’ demişti: Kızını intihara yönlendiren babaya mahpus cezası

Sultangazi’de, intihar emeliyle çıktığı balkondan atlayarak yaralanan 15 yaşındaki kızını, “Atlarsan atla, işimi kolaylaştırırsın” diyerek, “intihara mecbur ederek muhtemel kasıtla öldürmeye teşebbüs” hatasından yargılanan sanık baba, 8 yıl 4 ay mahpusla cezalandırıldı.

İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Haci Ş, cezaevinden Ses ve İmaj Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlandı.

Sanığın intihara yönlendirdiği sav edilen kızı A.Ş, eşi Hacer Ş, Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı ile taraf avukatlarının da hazır bulunduğu duruşmada, tarafların bir evvelki celse açıklanan temel hakkındaki mütalaaya ait beyanları alındı.

ŞİKAYETLERİNDEN VAZGEÇTİLER

Mağdur ismine İstanbul Barosu’ndan atanan avukat, müvekkilin evvelki celselerde tabirini değiştirdiğini belirterek, “Biz şikayetimizden vazgeçiyoruz, sanığın beraatini istiyoruz” dedi.

Bakanlık avukatı sanığın mütalaa doğrultusunda cezalandırılmasını talep etti.

Sanık avukatı Ali Yücel, mütalaaya katılmadıklarını belirterek, “Müvekkil, çocuğunu öldürmek kastıyla hareket etmemiştir. Bir baba olarak çocuğunu terbiye etmek için tokat attığı varsayılsa bile öldürme kastı yoktur. Müvekkilin tahliyesini ve beraatini istiyoruz” dedi.

BERBAT BİR BABA OLSAM EŞİM VE ÇOCUKLARIM ZİYARETİME GELMEZ”

Sanık Haci Ş. ise beraatini isteyerek, “Kızımı aşağı atmakla suçlanıyorum. Muhakkak o denli bir şey yok, o benim canımdır, kanımdır. Evladına kıyacak kadar cani bir baba değilim. 15 yıllık evlilik hayatım var. Bu müddette eşime ve çocuklarıma tokat atmışlığım yok, konutuma ve aileme bağlıyım. Ailemi dağıtmak için değil keyifli etmek için varım. Onun için çabalıyorum. Berbat bir baba olsam eşim ve çocuklarım ziyaretime gelmez. Allah’a şükür ki kızım yaşıyor” sözünü kullandı.

Davayı karara bağlayan mahkeme heyeti, sanık babayı “cebir ve tehdit kullanarak çocuğa karşı intihara mecbur ederek muhtemel kasıtla öldürmeye teşebbüs” kabahatinden 8 yıl 4 ay mahpusa mahkum etti.

Heyet, tutuklu kaldığı süreyi dikkate alarak tahliyesine karar verdiği sanık hakkında yurt dışına çıkış yasağı koydu.

MÜTALAADAN

Duruşma savcısı tarafından evvelki celse açıklanan temel hakkındaki mütalaada, Sultangazi’de ikamet eden baba Haci Ş.’nin, 8 Ocak gecesi Instagram’da erkeklerle konuştuğunu görmesi üzerine kızı A.Ş’yi darbettiği, bunun üzerine A.Ş’nin pencereye çıktığı anlatılmıştı.

A.Ş’nin, kardeşinin “Aşağı in” demesi üzerine indiği, babasının da kızına tokat attığı söz edilen mütalaada, mağdurun bu kere balkona çıktığı ve babasının “Atlarsan atla, işimi kolaylaştırırsın” demesi üzerine aşağı atladığı kaydedilmişti.

Mütalaada, mağdur A.Ş’nin olaydan yaralı kurtulduğu bilgisine yer verilerek, baba Haci Ş’nin “cebir ve tehdit kullanarak çocuğa karşı intihara mecbur ederek muhtemel kasıtla öldürmeye teşebbüs” cürmünden 13 yıldan 20 yıla kadar mahpusu ve tahliyesi istenmişti.

Related Posts

Ahmet Davutoğlu’ndan yıllar sonra gelen itiraf: Keşke AK Parti’ye veda ederken o konuşmayı yapmasaydım

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, katıldığı bir canlı yayında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Davutoğlu, Ak Parti’den ayrılma …

Sığınmacıları haber yapan tutuklu Hasan Tolga Balcılar gazeteci hastaneye kaldırıldı

Osmaniye’de sığınmacı kampından kaçan Afganların haberini yapan, ardından halkı kin ve nefrete sürükleme suçundan tutuklanan açlık grevindeki …

530 böceğin sergilendiği müzeye yoğun ilgi

Orman varlığını artırmak amacıyla yoğun ağaçlandırma çalışmaları yürüten ve çıkan yangınlarda daha fazla alanın yanmaması için cansiparane görev …

Diyarbakır’da araba takla atıp diğer bir aracın üzerine düştü: 4’ü çocuk 10 yaralı

Kaza, Kayapınar ilçesi Mahabad Bulvarı 75. Yol üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgilere nazaran, 21 ABR 276 plakalı araba kavşaktaki kaldırıma …

Avrupa Birliği Gazze’deki ateşkesten şad

Mısır’ın ateşkesteki kolaylaştırıcı rolünün takdirle karşılandığı söz edilen açıklamada, sivillerin vefatıyla ilgili kapsamlı soruşturma daveti …

Mustafa Yalçıner: ODTÜ’ye ‘Devrim’ yazısı Türkiye’nin muhtaçlığını vurgulamak için yazıldı

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) rektörlüğünün engellemek istediği mezuniyet merasimi evvelki gün İhtilal Stadyumu’nda gerçekleştirildi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.